Ve büyük cep bombası patladı!

VE BÜYÜK CEP BOMBASI PATLADI! - İşletim sistemi devinden, tüm Android ceplerde çalışan yepyeni bir işletim sistemi daha geliyor!.

03 Ocak 2013 - 08:42

Ceplere özel Ubuntu'nun nasıl çalıştığını ve detaylarını bu videoda öğrenebilirsiniz!

Ubuntu web sitesindeki geri sayım, sitenin yoğunluktan çökmesiyle sonuçlandı ve beklenen dokunmatik destekli Ubuntu, Londra'daki büyük bir basın etkinliğinde ortaya çıktı. Ubuntu'nun dokunmatik cepler gibi cihazlara yönelik yeni sürümünün ilk bakışta fiziksel düğmelerden ziyade, işlevleri Windows 8 gibi ekranın kenarlarına yerleştirdiği görünüyor.

Canonical, dokunmatik Ubuntu'nun herhangi bir Android'li cepte çalışabildiğini söylüyor. Hatta Ubuntu, tanıtım sırasında bir Galaxy Nexus üzerinde gösterildi. İşlevlerinin ekranın köşelerine gizleyen dokunmatik Ubuntu, Canonical'a göre diğer platformlara kıyasla işlerinizi daha hızlı yapmanıza olanak tanıyor. Parmağınızı ekranın köşelerinden içeriye doğru sürükleyerek görünür hale getirdiğiniz düğmeler, Windows 8'i anımsatıyor.

Canonical, Ubuntu'nun bu dokunmatik sürümünde ilk olarak kurumsal piyasaya önem veriyor. Şirkete göre çalışanlar, dokunmatik Ubuntu sayesinde hem PC'lerle, hem de akıllı cep ve sunucularla çalışacak tek bir işletim sistemine sahip oluyorlar.

Devamı, haberimizin ikinci sayfasında...

Bu haber 6026 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Esnaflar İçin Faydalı Kurslar Başlıyor
Esnaflar İçin Faydalı Kurslar Başlıyor
İstanbul Yemek Yarışmasından Bronz Madalya İle Döndük
İstanbul Yemek Yarışmasından Bronz Madalya İle Döndük