Ve büyük cep bombası patladı!

VE BÜYÜK CEP BOMBASI PATLADI! - İşletim sistemi devinden, tüm Android ceplerde çalışan yepyeni bir işletim sistemi daha geliyor!.

Tarih: 03.01.2013 08:42

Ceplere özel Ubuntu'nun nasıl çalıştığını ve detaylarını bu videoda öğrenebilirsiniz!

Ubuntu web sitesindeki geri sayım, sitenin yoğunluktan çökmesiyle sonuçlandı ve beklenen dokunmatik destekli Ubuntu, Londra'daki büyük bir basın etkinliğinde ortaya çıktı. Ubuntu'nun dokunmatik cepler gibi cihazlara yönelik yeni sürümünün ilk bakışta fiziksel düğmelerden ziyade, işlevleri Windows 8 gibi ekranın kenarlarına yerleştirdiği görünüyor.

Canonical, dokunmatik Ubuntu'nun herhangi bir Android'li cepte çalışabildiğini söylüyor. Hatta Ubuntu, tanıtım sırasında bir Galaxy Nexus üzerinde gösterildi. İşlevlerinin ekranın köşelerine gizleyen dokunmatik Ubuntu, Canonical'a göre diğer platformlara kıyasla işlerinizi daha hızlı yapmanıza olanak tanıyor. Parmağınızı ekranın köşelerinden içeriye doğru sürükleyerek görünür hale getirdiğiniz düğmeler, Windows 8'i anımsatıyor.

Canonical, Ubuntu'nun bu dokunmatik sürümünde ilk olarak kurumsal piyasaya önem veriyor. Şirkete göre çalışanlar, dokunmatik Ubuntu sayesinde hem PC'lerle, hem de akıllı cep ve sunucularla çalışacak tek bir işletim sistemine sahip oluyorlar.

Devamı, haberimizin ikinci sayfasında...

Bu haber 4962 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Serik'te Eski Jandarma Binası Yıkıldı
Serik'te Eski Jandarma Binası Yıkıldı
Cumalı Mahallesine Perşembe Pazarı Kuruldu
Cumalı Mahallesine Perşembe Pazarı Kuruldu